Kategorie
Producent
Cena
-
od
do
- czujniki zbliżeniowe, siłownik
- manometry
- tabela gwintów pneumatycznych
- tabela gwintów calowych
- synchronizacja siłowników
- siłowniki pneumatyczne - układ
- dobór siłowników pneumatycznyc
- wymiarowanie siłowników pneuma
- Elektrozawory
- zawory rozdzielające
- rozdzielacze pneumatyczne
- przewody pneumatyczne
- Węże ciśnieniowe
- dobór przewodów pneumatycznych
- rurki teflonowe
- przewody poliuretanowe
- przewody tekalan
- przewód teflonowy
- węże zbrojone pcv
- separator cyklonowy
- odwadniacz sprężonego powietrz
- elektrozawory odcinające
- zawory odcinające elektryczne
- elektrozawór nc
- zawory 2/2
- obrotowe napędy
- napędy przepustnic
- siłowniki zaworów kulowych
- siłowniki obrotowe
- napędy pneumatyczne
- #siłowniki pneumatyczne
- #pneumatyka
- ISO 8573-1:2010
- Klasy jakości powietrza
- jakość sprężonego powietrza
- #gwinty
- #gwinty calowe
322LL90 Zawór 3/2 bistabilny 1/4"
Zawory ręczne z dźwignią 3/2 bistabilne AZ Pneumatica
Po wejściu w kartę produktu dostępne warianty przyłączy
322 LL90
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24-48 godzin
JLE2303 Elektrozawór 5/3 CC 1/8"
Elektrozawór rozdzielający 5/3, pozycja środkowa odcięta
Przyłącza: 1/8"
Rozdzielacz pneumatyczny 3-pozycyjny
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24-48 godzin
JLE4303 Elektrozawór 5/3 CC 1/4"
Elektrozawór rozdzielający 5/3 centralnie odcięty
Przyłącza: 1/4"
Rozdzielacz pneumatyczny 3-położeniowy
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24-48 godzin
JLE6303 Elektrozawór 5/3 CC 1/2"
Elektrozawór rozdzielający 5/3 centralnie odcięty
Przyłącza: 1/2"
Rozdzielacz pneumatyczny 3-pozycyjny
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24-48 godzin
321 ME Elektrozawór 3/2 NC 1/8"
Elektrozawory 3/2 monostabilne NC
Elektrozawory 3/2 normalnie zamknięte
321ME
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24-48 godzin
321 MEA Elektrozawór 3/2NO 1/8"
Elektrozawory 3/2 monostabilne NO
Elektrozawory 3/2 normalnie otwarte
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Do potwierdzenia
321 ML90 Zawór 3/2 1/8" NC
Zawory ręczne sterowane dźwignią 3/2 monostabilne
321 ML90
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24-48 godzin
321 MR Zawór krańcowy 3/2NC
Zawór pneumatyczny z rolką AZ Pneumatica.
Krańcówki pneumatyczne z rolką i sprężyną powrotną.
Przyłącza G1/8", NC (Normalnie Zamknięty)
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24-48 godzin
321LL90 Zawór 3/2 bistabilny 1/8"
Zawory ręczne z dźwignią 3/2 bistabilne AZ Pneumatica
Po wejściu w kartę produktu dostępne warianty przyłączy
321 LL90
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24-48 godzin
Zawory rozdzielające pneumatyczne pozwalają na sterowanie przepływem sprężonego powietrza aby poprawnie sterować siłownikami pneumatycznymi. Rozdzielacze pneumatyczne dzielą się na funkcje 3/2 NC, 3/2 NO, 5/2 bistabilne, 5/2 monostabilne, 5/3 centrowane.
Zawory 3/2 pozwalają na sterowaniem wysuwu lub wsuwu siłownika pneumatycznego jednostronnego działania posiadają one 3 drogi (przyłącza) oznaczone zwykle 1(P) i 2 oraz 3, drogi te określają w jaki sposób podłączyć te zawory: 1 (P) to zasilanie sprężonym powietrzem od strony instalacji, 2 to odbiornik (na przykład siłownik pneumatyczny), 3 to odpowietrzenie - jest ono istotne, gdyż po przesterowaniu zaworu pozwala na odpowietrzenie kanału 2, a co za tym idzie zmianę położenia siłownika pneumatycznego poprzez umożliwienie usunięcia ciśnienia z komory siłownika
Zawory 5/2 zarówno monostabilne jak i bistabilne stosuje się do siłowników pneumatycznych dwustronnego działania. 5 to oznaczenie pięciu dróg (przyłączy) zaworu: 1(p) to zasilanie sprężonym powietrzem, 2 i 4 to przyłącza do odbiornika (zwykle siłownika pneumatycznego dwustronnego działania), 3 i 5 to odpowietrzenia pozwalające na usunięcie ciśnienia z komory siłownika, aby napełnić drugą jego komorę, czyli zmianę położenia i umożliwienie ruchu (napełnienie komory nadtłokowej pozwala na ruch wsunięcia siłownika, a napełnienie komory podtłokowej zapewnia ruch wysuwu tłoczyska). Zawory 5/2 pozwalają na wykonanie pełnego ruchu zarówno wysuwu i powrotu siłownika pneumatycznego. Zawory monostabilne działają na zasadzie jednego sygnału i powrotu. Podając sygnał sterujący zaworem (ręcznie, elektrycznie czy pneumatycznie) powodujemy zmianę przepływu medium roboczego, po odjęciu tego sygnału zawór wraca do położenia wyjściowego. Zawory bistabilne sterowane są dwoma sygnałami - podanie sygnału z jednej strony przesterowuje zawór i pozostaje on w zadanym położeniu do czasu podania drugiego sygnału.
Zawory 5/3 CC, CP i CO to zawory bardziej rozbudowane w porównaniu do zaworów 5/2. Różnią się one dodatkową pozycją środkową w zależności od rodzaju zaworu: CC - centralnie zablokowane - zawory które w położeniu środkowym (bez sygnału sterującego) pozostają zamknięte - nie podają ciśnienia na odbiornik. Pozwala to na zatrzymanie siłownika pneumatycznego w dowolnym momencie trwania ruchu roboczego. Zawory CP - centralnie zasilone, w pozycji środkowej obydwa przyłącza zasilają siłownik, co również pozwala na zatrzymanie siłownika w dowolnym położeniu, a w trakcie tego położenia podają ciśnienie na obydwie jego komory, wyrównując ciśnienie nie pozwalają na zmianę położenia ruchu roboczego. Ostatnią opcją zaworów 5/3 to zawory CO- centralnie odpowietrzone. Zawory centralnie odpowietrzone otwierają kanały odpowietrzenia obydwóch komór siłownika pozbawiając go całkowicie zasilania.
Zawory pneumatyczne dzielimy również pod względem opcji sterowania: elektrozawory to rozdzielacze sterowane cewką elektryczną, kolejna grupa to zawory sterowane mechanicznie, zawory sterowane nożnie, zawory sterowane dźwignią lub cięgłem. Inną grupę rozdzielaczy pneumatycznych stanowią zawory sterowane pneumatycznie.
Zawory pneumatyczne sterujące są niezwykle ważnymi elementami w systemach pneumatycznych. Pozwalają one na kontrolowanie przepływu powietrza w celu sterowania ruchem urządzeń pneumatycznych wykonawczych, takich jak siłowniki tłoczyskowe, beztłoczyskowe, obrotowe czy chwytaki. Są one kluczowym elementem w przemyśle, gdzie stosuje się je w różnych zastosowaniach, takich jak automatyka przemysłowa, maszyny, robotyka, transport i magazynowanie.
Zawory pneumatyczne sterujące są dostępne w wielu różnych typach, w zależności od ich konstrukcji i funkcji. Zapewniając pokrycie każdej aplikacji w której wykorzystywane są elementy robocze zasilane pneumatycznie. Zawory sterowane elektrycznie są jedną z najczęściej wybieranych opcji sterowania. Charakteryzują się one szybkim czasem reakcji i precyzyjnym sterowaniem przepływem powietrza. Zawory elektromagnetyczne są stosowane w aplikacjach, gdzie wymagane jest szybkie i precyzyjne sterowanie urządzeniami pneumatycznymi.